VIII Міжнародна конференція Українського форуму благодійників

«Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ»

4. Стратегічна адвокація: як зберегти та отримати додаткові ресурси для благодійництва

15:15 - 16:45

Адвокація, Адвокасі (англ. Advocacy) — термін з практики діяльності організацій США, який означає кампанію, направлену на представництво і захист прав та інтересів певної соціальної групи. Українською мовою вживаються терміни-аналоги: адвокація, адвокасі, едвокасі, просування, лобіювання, представлення та захист прав громадян. Об'єктом впливу для адвокасі-компанії є державні установи; мета впливу — здійснення певних структурних змін (наприклад, прийняття законів, нормативно-правових актів; на місцевому рівні – рішень органів місцевого самоврядування) щодо групи, інтереси якої лобіюються.

Адвокасі – вид діяльності, за якої громадяни та громадські організації висловлюють занепокоєння щодо порушення своїх прав, а також вдаються до активних дій для їх захисту; це діяльність з представлення інтересів громадян шляхом їх участі в процесі прийняття рішень, націлених на зміну політики влади на місцевому або державному рівні; свідомості учасників процесу; законодавства; ряд взаємопов’язаних кроків, спрямованих на довгострокові зміни в суспільстві, громаді або способи ухвалення політичних рішень за допомогою мобілізації громадськості.

Адвокасі є стратегією, що використовується неприбутковими організаціями, місцевими активістами, може включати декілька короткострокових видів діяльності, які призводять до довгострокових та стійких змін.Громадська адвокація є спланованим і організованим набором дій для ефективного впливу на державну політику і змоги реалізувати свій вплив таким чином, щоб розширити спектр діяльності кампанії на широкі верстви. У ліберальній демократичній культурі для цього 
використовують інструменти демократії та застосовують ненасильницькі і конституційні засоби.


Питання до обговорення: 

Чи можливо сьогодні якісно вплинути на ухвалення та втілення системних змін на національному/локальному рівні? Що працює та за яких умов? Історії, які надихають та допомагають не втрачати віру та надію — чи їх багато?

Як податкові бар’єри забирають ресурси благодійництва?


Хто та яким чином сьогодні може допомогти з розробкою адвокаційної стратегії? Планування адвокаційної кампанії в малих групах (за участі експертів з адвокації).

Експерти:

 Ярослав Юрчишин, Менеджер з питань адвокації Ініціативи Реанімаційного Пакету Реформ

 Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ "Пацієнти України"

 Анастасія Красносільська, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень

Модератор:

 

Лариса Жигун, координатор адвокасі-кампаній Українського форуму благодійників

 

Зареєструватись зараз!

Стати партнером Прийняти участь

ОРГАНІЗАТОР

Український форум благодійників